פרוייקטים יחודיים

פרויקטים ותכניות ייחודיים

בנוסף לפעילות השוטפת במהלך השנה, נוער מחשבים IT מפעיל פרוייקטים ותכניות קהילתיות המוזמנות על ידי גופים וארגונים: רווחות עירוניות, עיריות, שיקום שכונות, מרכזים קהילתיים ועוד.  פרוייקטים אלו  מתוכננים על ידי צוותי פיתוח תכניות הלימודים שלנו ובליווי יעוץ מדעי במידת הצורך.

דוגמאות  לפרויקטים ותכניות  נבחרות:

פרויקט הקמת אתר אינטרנטי קהילתי והעצמת בני נוער:

מטרת הפרוייקט היא קידום והעצמה טכנולוגית  של בני נוער, בפרויקט זה לומדים בני הנוער נושאים טכנולוגיים הנקשרים לבניית אתרים, עיצובם ובמקביל לומדים כתיבה יוצרת ויסודות של כתיבה עיתונאית.

 בני הנוער מתנסים בהדמיית מערכת עיתון אינטרנטי על כל המשתמע מכך, מתנסים בעבודה קבוצתית, עבודה והתקדמות אישית ועוד. בסיומו של הקורס, הקבוצה מקימה אתר אינטרנט קבוצתי המשמש כעיתון וירטואלי אותו מתפעלים חברי הקבוצה בשיתוף עם חברי הקהילה.

הפרויקט הינו מומלץ בשיתוף שיקום שכונות ורווחות עירוניות

פרויקט כישורי שפה עבור ילדים צעירים:

 מטרת הפרוייקט הינה קידום ילדים בסיכון וילדים ממגזרים מגוונים בכישורי שפה. במהלך הפרויקט לומדים ילדים כישורי שפה ומתרגלים זאת על ידי שימוש בטכנולוגיות ויישומי מחשב בסיסיים ומתקדמים. במהלך הפרוייקט הילדים נחשפים ללימודי שפה באמצעות יישומי מחשב אינטרקטייבים שדרכם למידת השפה הופכת לחוויה מהנה ואטרקטיבית. החניכים נעזרים במדריכים מנוסים ומסורים וזוכים ליחס אישי.

הפרויקט הינו מומלץ בשיתוף  שיקום שכונות ורווחות עירוניות

פרויקט טכנאי טכנולוגי והעצמת בני נוער:

פרויקט שבו לומדים בני נוער מכל רחבי הארץ את יסודות טכנאי המחשבים, הקורס הינו אטרקטיבי וייחודי ונלמד בגישה אישית המעצימה כל תלמיד ותלמיד בתכנית. כלי הלמידה הטכנולוגיים מתרכזים במערכות מיקרוסופט השונות, היכרות עם התקנת מערכת ה windows והפעלתה.

פרויקט טכנולוגי והפעלת בית חם:

פרויקט שבו מתכנסים בני נוער בסיכון בבתים חמים בקרבת מגוריהם ולומדים יישומי מחשב, טכנולוגיה מתקדמת עוברים סדנאות סטארט-אפ ויזמות ועוד…

פרוייקט קידום בני נוער בתכנית מצויינות:

תכנית מצויינות קמה במטרה לקדם בני נוער ולהביא אותם למיצוי יכולותיהם תוך מתן כלים קוגנטיביים ורגשיים בתחומים נרחבים. בפרוייקט זה, שמתבצע בביה"ס, אנו חושפים את התלמידים לתכנים טכנולוגיים מעשירים ומאתגרים, יחד עם שיטת הוראה פרוייקטנטית ושיתוף מלא של התלמיד בתהליך הלמידה, אנו מצליחים להביא את התלמידים לתוצאות מדהימות של קידום הלמידה הטכנולוגית, למיצוי הפוטנציאל היצירתי שבתלמיד ולהעצמה אישית וקבוצתית.

בין הנושאים שנלמדים: פיתוח אתרי אינטנרט באמצעות טכנולןוגיית ASP.NET, תכנות בשפת C#, JAVA, ועוד.

סדנאות שימוש נבון וגלישה בטוחה באינטרנט:

סדנאות שפותחו ומועברות על ידנו, הסדנאות אטרקטיביות ומיועדות לקהל יעד של תלמידים החל מכיתות ד' ועד תלמידים בכיתות י"ב. כמו כן אנו מקיימים סדנאות משותפות לילדים והורים וסדנאות להורים, מורים ואוכלוסייות מנהלים ברחבי הארץ.

חממת סטארטאפ – פיתוח מוצר משלב הרעיון ועד למוצר המוגמר כולל שלבי התכנון, בחינת קהל היעד והמטרה. מיועד לתלמידים מוכשרים מכיתה ו' ועד כיתה י"א.

פיתוח מיומנות למידה באמצעות כלים מתוקשבים – כחלק מפעילות העשרה וקידום אוכלוסויות עם קשיי למידה בבית הספר היסודי, חט"ב ותיכון.

סדנאות הורים וילדים לשימוש נבון באינטרנט – סדנאות הפתוחות לקהל הרחב ובהן הכרת הרשת על יתרונותיה וחסרנותיה והכללים לגלישה נבונה ברשת.

דרכי הפעלה והצטרפות

  • הפעלת  פעילות נוער מחשבים IT ביישוב יכולה להתבצע במקום מרכזי כמו אשכול פיס  או בכל בית ספר שמעוניין בכך.  לצורך קיום הפעילות דרושה מעבדת מחשבים של 15 מחשבים לפחות מחוברת לרשת האינטרנט בפס מהיר ומצויידת בתוכנות אופיס, שפות תכנות וגרפיות (רצוי).
  • הפעילות מתבצעת בדרך כלל בשעות ביה"ס, מייד בסיום יום הלימודים ובשעות אחה"צ.
  • ביישובים בהם טרם קיימת פעילות אנו ממליצים להתחיל באופן מיידי בגיבוש קורס של מדריכי מחשבים צעירים שיהוו את התשתית לפעילות קבוצות בהמשך.
  • נוער מחשבים IT בשיתוף הגורמים המקומיים יעסקו בשיווק הרעיון בקרב תלמידים,  בגיוסם ,  בהרשמת החניכים ובגביית דמי התשלום למימון הפעילות בהתאם לסיכום עם הגורמים המממנים ו/או המקומיים. קיים תשלום  של חניכים במקומות שאינם מסובסדים על ידי גורמי הרווחה ו/או העירייה,  בהתאם לסיכום עם המקום המארח.
  • ניתן להזמין את הפעילות כפרוייקט מרוכז. התקציב הנדרש לכך יימסר על פי בקשת המזמין.

למידע נוסף והצטרפות לפרוייקט נוער מחשבים IT לחץ כאן.

Share This: